UMW w programie Harvard Medical School

UMW w programie Harvard Medical School

Aktualności

Ponad 1000 zgłoszeń kandydatów z całej Polski nadesłano do II edycji programu Polish Clinical Scholars Research Training („P-CSRT”) opracowanego i realizowanego przez Harvard Medical School Postgraduate Medical Education. Z tej grupy wybrano stu uczestników, wśród których zakwalifikowano trzy  naukowczynie naszej uczelni – dr Joanna Gleńska-Olender z Biobanku UMW oraz  dr Alicja Basiak-Rasała i dr Dagmara Gaweł-Dąbrowska z Zakładu Badań Populacyjnych i Profilaktyki Chorób Cywilizacyjnych na Wydziale Nauk o Zdrowiu. To ogromne wyróżnienie i szansa na rozwój – zapewniają uczestniczki szkolenia. 

Program jest kierowany do osób które ukończyły medycynę, pielęgniarstwo, farmację oraz inne studia w dziedzinie nauk o zdrowiu lub nauk przyrodniczych. To zaawansowane szkolenia w zakresie  ochrony zdrowia oraz badań naukowych, ze szczególnym naciskiem na badania kliniczne i publikacje. Ma on na celu poszerzenie kompetencji polskich naukowców i badaczy w dziedzinie badań klinicznych, a także rozwijanie ich umiejętności i zdolności na każdym etapie procesu badań klinicznych – od pisania wniosku o grant i uruchamiania nowych projektów po analizę danych i prezentację wyników.

– Udział w prestiżowym programie Polish Clinical Scholars Research Training (P-CSRT), realizowanym przez Harvard Medical School, to dla mnie ogromne wyróżnienie oraz wyjątkowa okazja do zdobycia wiedzy i umiejętności na najwyższym światowym poziomie. Program pozwoli mi rozwinąć kompetencje badawcze pod okiem wybitnych specjalistów oraz nawiązać współpracę z liderami nauki i medycyny. To szansa na poszerzenie perspektyw, zdobycie inspiracji do dalszego rozwoju naukowego i podniesienia standardów pracy klinicznej w Polsce – mówi dr Joanna Gleńska-Olender, koordynatorka ds. systemu zapewnienia i zarządzania jakością Biobank Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Pracownia Przesiewowych Testów Aktywności Biologicznej i Gromadzenia Materiału Biologicznego Wydział Farmaceutyczny UMW.

Program przeznaczony jest dla polskich badaczy i naukowców zaangażowanych w prowadzenie badań naukowych. Za projekt i realizację programu odpowiada kadra naukowo-dydaktyczna Harvard Medical School. Zajęcia – m.in. z zaawansowanej biostatystyka, epidemiologii, epigenetyki i epigenomiki, zaawansowanej problematyki badań klinicznych, podstawy nauk translacyjnych, przywództwa i pracy w zespole, przygotowywania publikacji naukowych i wniosków o dofinansowanie – będą prowadzone będą przez 12 miesięcy w formie hybrydowej,  a spotkania  stacjonarne odbędą się m.in. w Warszawie i Bostonie. Udział w programie jest bezpłatny i finansowany przez Agencję Badań Medycznych.

Ostatnie wpisy

  • Najserdeczniejsze życzenia!
    Wszystkim Absolwentom, ich Rodzinom i Bliskim życzymy Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego 2025 Roku!
  • Tramwaj imienia Hanny i Ludwika Hirszfeldów
    Tramwaj im. Ludwika i Hanny Hirszfeldów jeździ od piątku, 13 grudnia 2024 r., ulicami Wrocławia. Nadawanie imion znanych i cenionych Wrocławian tramwajom
  • Święto Uczelni 16.12.2024
    Prawie 140 nagród odebrali pracownicy i studenci Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, którzy 16 grudnia w historycznej Auli Leopoldina, obchodzili wspólnie Święto Uczelni.

e-mail: absolwent@umw.edu.pl

Menu dostępności:

Kontrast

Zwiększ rozmiar tekstu

Zwiększ odstęp liter

Używaj czcionek przyjaznych dla dyslektyków

Powiększ kursor

Podświetlanie linków

Zatrzymywanie animacji

Resetuj ustawienia

Menu dostępności:
Kontrast
Zwiększ rozmiar tekstu
Zwiększ odstęp liter
Używaj czcionek przyjaznych dla dyslektyków
Powiększ kursor
Podświetlanie linków
Zatrzymywanie animacji
Resetuj ustawienia